Čištění markýz

Hloubkové čištění markýz

Naše mezinárodní společnost Výškové práce Brno realizuje velký objem prací týkající se úklidu a čištění. Naše firma používá metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn, které jsou prováděny na základě odborných školení a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků. Pro čištění a odstraňování hloubkových nečistot z textilních markýz používáme speciální čističe německé značky BOSCH RTS. Speciální čističe jsou šetrné k životnímu prostředí a k materiálům s tím, že šetrný čistící přípravek pro důkladné a pravidelné čištění povrchů markýz a slunečníků je šetrný k barvám a povrchu. Odstraňuje nečistoty vzniklé městskými spady, povětrnostními vlivy a ptačí trus. Námi používaná čistící chemie neobsahuje fosfáty a je pH-neutrální. Čištění markýz může být realizováno současně s mytím oken nebo jako samostatně provedená služba. V naší firmě pracuje tým proškolených profesionálů, kteří umí kvalitně a rychle provést svoji svěřenou práci. Realizujeme čištění plastových markýz, textilních markýz a slunečníků.Nejsložitější čištění markýz je čištění látkových markýz. 

 

Obtížnost při práci s látkovými markýzy spočívá v znečištění agresivními městskými spady.Metoda čištění je podobná jako při čištění a tepování koberců. Na látkové markýzy je nanesena čistící chemie, která je podrobena mechanickému čištění. Nakonec povrch vysajeme výkonným vysavačem s úzkou hubicí, která dokonale zbaví markýzu nečistot a vlhkosti. Čištění markýz trvá 2x až 3x déle než čištění koberců, jelikož je nutné markýzu čistit opakovaně a to 3x až 4x. Při čištění látkových markýz použijeme čistící přípravek Bosch RTS, který nastříkáme rovnoměrně na předem navlhčený povrch markýzy a necháme krátce působit. Během doby působení musí zůstat čištěná plocha markýz vlhká. Následně textilii důkladně vyčistíme kartáči s účinnou chemií Bosch RTS a poté tento roztok s navázanými nečistotami odsajeme hubicí s gumovými lamelami, která je napojena na výkonný vysavač, který má cca 2400 W. Tímto vysavačem jsou veškeré špíny a nečistoty perfektně z textilie odsáty a markýzy zůstanou téměř suché. Po čištění je důležité pro zamezení utvoření skvrn z mírné vlhkosti po čištění, nezavírat markýzy ve vlhkém stavu a necháme markýzy chvíli proschnout.

Čištění markýz

Impregnace markýz

Pro látkové markýzy se doporučuje zajistit jejich impregnaci, kterou jsme schopni na objednání udělat. Chemii na impregnaci odebíráme přímo od výrobce markýz. Impregnovat látkové markýzy můžeme pouze za pěkného slunečného dne, kdy je bezvětří, aby se impregnace rovnoměrně rozprášila. Nyní používáme jen a pouze NANOIMPREGNACI jelikož ta jediná zaručí 100% ochranu textilie. Při nanoimpregnaci je vlákno obaleno neviditelným ochranným filmem, který mu dodává silně hydrofobní vlastnost. Čištění plastových markýz je mnohem snadnější. Čištění probíhá stejně jako mytí oken a na plastové markýzy se neprovádí impregnace.Naše firma je schopna Vám zajistit čištění a impregnaci markýz ve výšce, kterou provádějí naši profesionální zaměstnanci, kteří byli proškoleni dle nařízení vlády podle § 134 odst. 2 a podle § 134 c odst. 2 zákona č. 65/1965 Sb. zák. pr. ve znění zákona č. 155/2000 Sb. o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádů z výšky nebo do volné hloubky. 

 

 

 

Pro mytí a čištění markýz ve výškách naše úklidová firma využívá speciální horolezeckou či speleologickou techniku. Pro snadnější přístup k čištěným markýzám nejčastěji volíme hydraulické ramena a vysokozdvižné plošiny, které máme k těmto účelům také k dispozici. Protože venkovní markýzy dotvářejí celkový dojem z objektu, doporučujeme provádět jejich pravidelné čištění, buď před jejich uložením po sezóně, anebo před zahájením nové sezóny. Naše služby využijte i v případě, pokud Vaše markýza projevuje známky snížené impregnace. Dokážeme také kvalitně obnovit impregnaci (voděodolnost) markýzy. Námi osvědčené postupy čištění a užití speciálních a profesionálních čistících a impregnačních prostředků určených přímo na tyto látky, vyčistí většinu běžných skvrn.

Ostatní činnosti mezinárodní společnosti Výškové práce Brno:

Mezinárodní firma Výškové práce Brno svým zákazníkům nabízí i řadu jiných služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je vhodná pro okna se špatnou dostupností. Odstraňujeme graffiti a nanášíme ochranu antigraffity, odstraňujeme nedovolené polepy a folie z prosklených ploch. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

odstranění usazených nečistot

Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit,  prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.