Vystudovala jsem románské jazyky, ale dostala jsem se k nim vlastně až po létech. Nejdříve jsem pracovala v kanceláři, a pak přišlo dítě. Jenomže jsem pořád nějak nebyla spokojena se svým životem a potřebovala jsem uplatnění, které bude mít pro mě hlubší smysl. A vzhledem k tomu, že ráda komunikuji s lidmi a miluji jazyky, bylo jasné, že se ke svému původnímu oboru zase vrátím. Za přispění mých známých jsme založili centrum pro cizince s výukou českého jazyka a jinými školícími aktivitami.

Umývání oken a výkladů v Praze

Samotná výuka mě naplňuje, ale jako majitelka mám ještě mnoho jiných starostí, které mě po výuce čekají. Nedávno jsem řešila, opět, úklidový personál. Ten sice nyní máme, ale je složen ze studentky, která u nás pracuje pouze brigádně a pak jedné starší paní, která nemůže pracovat ve výškách, a v našem případě se tedy nemůže starat o okna. Nějakou dobu, než jsem řekla dost, jsme to řešili mezi sebou. Vždy se nějaký dobrák na mytí oken našel. Nyní to již máme vyřešené jinak. Bylo to třeba.

Pomoc jsme hledali u ověřených firem. Klady a zápory jednotlivých firem jsme sbírali podle internetových recenzí. Po nějaké době hledání jsme narazili na výškové specialisty z firmy Umývání výkladů Praha, kteří na svých internetových stránkách psali, že se zabývají mytím podlah, čištěním koberců, odstraňování graffiti a plísní, a hlavně mytím oken, a to právě ve výškách! Domluva s uvedenou firmou proběhla v pořádku a již v následujícím týdnu byli pracovníci u nás. Musím říci, že jsem se s kolegyní nestačila divit, protože už při příchodu, když jsme viděly, jaké měli čistící prostředky a různé pomůcky, tak nám bylo jasné, že to jsou profesionálové na správném místě. A když se dali do práce, tak nás to v našem přesvědčení jen utvrdilo.

Práce ve výškách, na žebřících s pomocí teleskopických tyčí, pro ně evidentně nebyla žádný problém a bylo vidět, že jsou na to proškolení. Okna umyli raz dva. Takhle čistá, troufám si říci, nebyla snad nikdy. Bylo zajímavé pozorovat jejich techniku mytí. Okna totiž vyleštili takovým způsobem, že na celé ploše nebylo možné najít ani jednu šmouhu. Při odchodu jsem se ptala pracovníků, jak docílili takto úžasného výsledku a ti mi vysvětlili, že celé kouzlo spočívá v metodě tzv. suchého leštění.

Tedy že na leštění nepoužili žádný speciální prostředek, ale vše vyleštili pomocí bavlněných látek a utěrek a pomocí síly. Bylo vidět, že se jedná o profesionály, kteří jsou na tuto práci školení, protože na vyleštění takové plochy bylo potřeba mít docela svaly a výdrž, a navíc opravdu všichni oceňujeme pečlivost, se kterou práci odvedli. Jsem ráda, že jsme nakonec vybrali tuto firmu, protože ty investované peníze za to rozhodně stojí. Nyní jsme si objednali mytí oken po čtvrtletních intervalech. A těšíme se na další návštěvu!