Nátěr proti plísním

působení LSG

Princip fungování nátěru proti plísním

Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost tohoto nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Garantovaná záruka je 2 roky. Nátěr proti plísním LSG je nejúčinnější prostředek k trvalé ochraně proti mikrobiálnímu napadení s certifikátem na přímý styk s potravinami na trhu.

Podrobný popis nátěru proti plísním

V první řadě mechanicky odstraníme napadené místa plísní a mikroorganismy a pomocí čistícího prostředku na bázi chlóru vydezinfikujeme. Poté místo pečlivě omyjeme a vysušíme. Po vysušení zdiva na poškozené místo aplikujeme tenkou vrstvu revolučního nátěru LSG, se kterým docílíme prodyšnost zdiva. Venkovní vlhkost se již do zdiva nedostane. Po nanesení ochranné vrstvy LSG a jejím dokonalém proschnutí, dá se příslušné místo přetřít malbou. U fasád postupujeme obdobně jako u vnitřních zdí s tím rozdílem, že fasádu je možné vyčistit vysokotlakým přístrojem s postřikovacím prostředkem na bázi chlóru. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat na vápenocementové omítky, betony, keramické obklady, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy aj.

LSG ochranný nátěr zamezující výskytu plísní, bakterií a kvasinek

Nejen že plísně hyzdí stěny, ale kazí i naše zdraví, můžou způsobovat alergie a dýchací potíže. Je to nemalý důvod proč se plísní v budovách zbavit, jde přeci o naše zdraví. Běžné dezinfekční prostředky jsou sice účinné, ale neúčinkují dostatečně dlouho. Prostředky na bázi chlornanu (např. Savo) mají nepochybně vysokou účinnost, avšak ta je spojena s rozkladem aktivní látky. Rozklad aktivní látky bohužel proběhne během několika dnů. Tento problém je u většiny dezinfekčních prostředků. Byly vyvinuty pro okamžité působení, bohužel ne pro dlouhodobé ošetření ploch a problém s plísněmi nadále přetrvává. Je proto mnohem výhodnější a levnější použít přípravky preventivní. Naše společnost Výškové práce Brno je jediná firma, která zajišťuje kompletní servis v trvalém odstranění plísní a sporů v interiéru a exteriéru budov velmi účinnou technologií LSG. Pokud se rozhodnete aplikovat nátěr proti plísním LSG na Vašich zdech, zbavíte se nežádoucích plísní, bakterií, hub a kvasinek nadobro.

Výškové práce Brno Vám může poskytnout další služby:

Naše společnost realizuje řadu úklidových služeb jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Specializujeme se na strojové čištění a tepování koberců, ruční čištění čalouněného nábytku, provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností, čistíme a myjeme okna a skleněné výplně ve výškách. Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátěry, opravujeme, natíráme a čistíme fasády. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Naše služby provádíme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.

Rozklad aktivní látky