Opravy fasád

Natírání fasád

Výškové práce Brno jako jediná firma v České republice, na Slovensku, v Rakousku a v Německu, zajišťuje komplexní servis na odstranění graffiti a kvalitní antigraffitovou ochranu (AGO) včetně servisu odstranění graffiti z našich AGO. Umíme také kvalitné provést opravy fasád budov ve výškách. Náš realizovaný program „STOP GRAFFITI“ zajišťuje zákazníkům zcela čisté a opravené budovy. Pokud se rozhodnete pro antigraffitovou ochranu na fasádě vaší budovy, doporučujeme nejprve provést její kompletní vyčištění a opravit případné poškození fasády. Porušené místa, drobné praskliny zapravíme silikátovým tmelem, poškozené vrstvy nátěru odstraníme a odloupnuté místa nebo odlomené rohy zarovnáme speciálním tmelem na fasády. Můžeme nanést nátěr fasádní barvou v místech, kde byla fasáda opravena. Používáme kvalitní fasádní barvy firmy Weber s 90% úspěšností shody barevného odstínu původní fasádní barvy. Váš dům získá nový vzhled a bude chráněn před znečištěním a grafffiti.

Při odstraňování graffiti na fasádách domů se často setkáváme s tím, že nejsou graffiti odstraněny na 100% – zůstávají po nich stíny a pod, graffity z neošetřeného povrchu se odstraňují s úspěšností 60-90%. Proto si často nechávají zákazníci svoji fasádu přemalovat tak, aby byl výsledek co nejlepší. Při odstranění graffiti necháme fasádu oschnout a poté naneseme požadovaný odstín fasádní barvy na obal budovy. Jsem schopni zajistit 90% shodu barevnosti fasádního nátěru. Při nátěru je v ceně zahrnuto i čištění fasády vysokotlakou vodou (ve stejné výměře jako nátěr, pokud není jiná domluva). Provádíme natírání a opravy fasád ve výškách pomocí vysokozdvižné techniky, lešení, žebříku, nebo certifikovaných horolezců. Práce na fasádách pomocí horolezeckého vybavení jsou ve srovnání s použitím lešení také rychlejší a v konečném důsledku i cenově dostupnější.

vysokotlakou vodou

Čištění fasád

Čistíme fasády u rodinných domů, velkých panelákových budov, komerčních staveb, dále pak u zídek, zdí apod. Prach a různé nečistoty se usazují na omítkách nejvíce ve městech, blízko ulic a fasádní barvy pak působí zastarale. Fasádu na Vaši budově oživíme a kromě prachu ji zbavíme plísní, ptačího trusu, lišejníků a řas. S naší technikou jsme schopni vyčistit i pro jiné firmy nedostupná místa. Za pomoci tlakového stroje a čistící aktivní složky UNISAN, očistíme všechny stávající přírodní sanitry, mechy, řasy, plísně a zároveň účinně vydezinfikujeme fasádu. Aby se neopakoval výskyt plísní a nečistot, doporučujeme aplikovat ochranný nátěr – nástřik jednorázovou ochranou BELLINZONI, který Vám vydrží 4 – 6 let. Tento nátěr má nejen funkci difuzního odporu, ale má také funkci antigraffitové ochrany. Fasády ošetřené tímto nátěrem, jdou snadno vyčistit jak od nečistot, tak i od graffiti. Jestli na Vašem objektu máte často problémy se znečištěním graffiti nebo jinými druhy znečištění, podívejte se prosím i do sekce antigraffiti, najdete tam více o ochraně fasád a prevenci před graffiti.

 

 Po provedení opravy fasád a před případným natřením fasádní barvou je vhodné ještě celou plochu řádně napenetrovat, což slouží ke spojení a zpevnění předcházejících vrstev nátěru a celkové fixaci povrchu. Pokud jste se rozhodli opravená místa před natřením ochranným nátěrem přetřít jen lokálně, penetrace není nutná. Na fasádách a strukturovaných omítek pokud odstraňujeme graffiti z neošetřeného povrchu, je úspěšnost na 60-90%. Při likvidaci graffiti na fasádách je zapotřebí počítat s tím, že se odstraní spolu s graffiti i část fasádní barvy. Fasádní barvu je zapotřebí si nechat namíchat dle odpovídajícího odstínu a přetřít opravovanou plochu. Poté, co odstraníme graffiti z neošetřeného povrchu tak doporučujeme nanést ochrannou vrstvu antigraffitového nátěru nebo nástřiku. Při venkovní teplotě pod 10°C nelze odstraňování graffiti technologicky provést a zakázky odevzdat v uvedeném termínu dokončené. Podle našich zkušeností víme, že ani graffiti při těchto teplotách nepřibývá.

Mezinárodní společnost Výškové práce Brno nabízí další služby:

Svým zákazníkům nabízíme řadu služeb v profesi úklidu jako je denní a pravidelný úklid domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklid po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah, hloubkové čištění a tepování koberců, ruční tepování čalouněného nábytku a sedacích souprav. Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je obzvlášť vhodná pro okna se špatnou dostupností. Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG, tzv. nátěrem LSG dosáhneme toho, že zamezíme tvořící se vlhkosti, která způsobuje růst a tvorbu zelených sanitrů a zamezíme a odstraníme stávající mikrobiální napadení. Tato funkce je založena na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu.

nanést ochrannou vrstvu

Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod. Pro tyto všechny případy je nejvhodnější způsob, použít speciální pískovačku W 1-40 a obraziva tj. jemný písek, granit, slupky z vlašských ořechů. Kdy dopadem abraziva na povrch dochází k odstranění usazených nečistot, omítek či starých nátěrů či graffiti. Metodu pískování lze použít i pro čištění fasád historických budov či památek, která je schválená českým památkovým ústavem. Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.